Jak wygląda ślub w zimie z punktu widzenia fotografa ślubnego?

Zima nie jest popularną porą roku na organizowanie wesela. Obawy związane z zimnem, mokrą pogodą, lodem i zaczerwienionym nosem zniechęcają do ślubów o tej porze roku. Moje doświadczenie fotograficzne podpowiada, że zimowa pora nie jest taka zła na urządzenie w tym czasie wesel, głównie z powodu możliwości otrzymania wyjątkowej fotografii ślubnej.

Powody, dla których warto zdecydować się na ślub w zimie

  1. Jeśli wybierzesz na sesję ślubną słoneczny dzień pełen puszystego śniegu, Twoje zdjęcia ślubne z białą suknią na tle bieli będą wyglądały naprawdę pięknie!
  2. Otuleni miękkimi strojami, niewykluczone futerka, duże czapki, chusty, piękne pledy, z powodu zimna możecie być bardziej skłonni do przytulania, co sprawi, że zdjęcia wyjdą lepsze. Suknia zakryje zimowe botki, a odkryte dodadzą zdjęciom uroku.
  3. Jeśli zorganizujecie wesele zaraz po świętach zastaniecie wszędzie światełkowe, świąteczne dekoracje, na tle których zdjęcia będą wyglądały magicznie.
  4. Jeśli uda się Wam trafić na śnieżną pogodę, spadające płatki śniegu, będą błyszczącym, dekoracyjnym dodatkiem.
  5. Sesja ślubna w okresie zimowym może mieć miejsce o dowolnej porze dnia, ponieważ światło nie będzie nigdy za ostre, twarze w tak miękkim oświetleniu wyglądają zawsze pięknie
  6. Możecie wybrać na plener ślubny miejscówkę, która w tle będzie miała ośnieżone stoki gór, co również sprawi, że Wasz album ślubny będzie wyjątkowy.

Ewentualne przeszkody organizowania wesela w zimie:
1. Nieprzewidywalna pogoda, deszcz, śnieg, mróz mogą utrudnić przyjazd gości, więc jeśli masz rodzinę w różnych zakątkach Polski weź tę trudność pod uwagę
2. Dzień w tym okresie jest krótszy, więc warto zaplanować ślub o wcześniejszej porze dnia.
3. Lepiej wybrać na miejsce ślubu lokal, gdzie dojazd nie będzie wymagał napędu na cztery koła.
4. Należy pamiętać o zorganizowaniu szatni dla gości i miejsca gdzie będzie można przebrać buty zimowe na bardziej eleganckie.
5. Dobrze jest pomyśleć o eleganckich okryciach wierzchnich dla nowożeńców.

Jeśli mój wpis zainspirował Cię w jakiś sposób, będę wdzięczna jeśli podzielisz się w komentarzu swoją opinią.

ŚLUBNY FOTOGRAF W KRAKOWIE * NATURALNE ZDJĘCIA ŚLUBNE * FOTOGRAFIA ŚLUBNA KRAKÓW * WADY I ZALETY ŚLUBU W ZIMIE * ZIMOWE PRZYJĘCIE WESELNE * ELŻBIETA ORACZ FOTOGRAF ŚLUBNY KRAKÓW