Zima jest doskonałym czasem na zrobienie sesji plenerowej ślubnej lub narzeczeńskiej. Zimą jest naturalne oświetlenie, która sprzyja urodzie fotografowanych.

W czasie oczekiwania na ślub, który odbędzie się w porze letniej możecie umówić się z fotografem ślubnym na sesję w plenerze, jest to okazja do bliższego poznania się oraz otrzymania zdjęć, które wręczycie rodzicom podczas podziękowań na Waszym ślubie.

Kilka wskazówek jak przygotować się do sesji fotograficznej w zimie:

 1. Ubierzcie się ciepło, wielowarstwowo. Załóżcie sztuczne futerka, piękne szaliki, ciepłe buty, mogą być otulone ciekawymi getrami z futerka lub robionymi ręcznie na drutach, wszystko zależy od stylu który preferujecie. Można zabrać na sesję futerkowe kapy czy wełniane pledy oraz czapki z naturalnego futra.
 2. Zabierzcie na sesję fotograficzną termos z ciepłą herbatą lub kakao oraz ulubione kubki. W trakcie sesji rozgrzejecie się ciepłym napojem, a przy okazji Wasz fotograf ślubny uchwyci ulotne momenty radości.
 3. Zabierzcie na sesję akcesoria używane do zimowych sportów: narty, sanki czy łyżwy.
 4. Jeśli chcecie uczcić Wasze święto szampanem, zabierzcie na sesję butelkę wystrzałowego napoju, nie będziecie się musieli martwić o rozlanie go. Zdjęcia ślubne z wybuchającym szampanem na tle śniegu, to gratka dla fotografa.
 5. Ciekawym rekwizytem na sesję ślubną w zimie są przezroczyste lub białe parasole, natomiast na sesję narzeczeńską kolorowe, współgrające z kolorystyką ubioru.
 6. Zabierzcie ze sobą obrączki lub pierścionek zaręczynowy, można zatopić je w gałązkach pokrytych śniegiem i zrobić ładne zdjęcie makro.
 7. Podczas sesji pamiętajcie o rozgrzewaniu się pocałunkami i przytulaniem, kiedy okryjecie się ciepłym kocem zrobię Wam zdjęcie, które będzie wymagało oprawienia w ramki. Możecie również ogrzać się ruchem, zabawą w śnieżynki czy lepienie bałwana.

Gdzie umówić się na sesję ze swoim fotografem ślubnym?

 1. Doskonałym miejscem na plener ślubny jest las. Zimą nie musicie martwić się złapaniem kleszcza. Wszystkie iglaste drzewka stworzą doskonałe tło, piękne kolorystycznie. Pokryte śniegiem stworzą bajkowe obrazy.
 2. Wasze zdjęcia będą wyglądały pięknie na tle krajobrazu górskiego oraz pośród skał i głazów pokrytych śniegiem.
 3. W mieście doskonałe tło tworzą światełka świąteczne, choinki udekorowane lampkami, pamiętajcie, że takie zdjęcia wychodzą najlepiej kiedy zapada zmrok i nie jest całkiem ciemno.
 4. Sesję ślubną można wykonać na tle ciekawych zabytków architektury, w Krakowie najlepszym miejscem jest Wawel i puste w tym czasie Sukiennice.
 5. Jeździcie na nartach umówicie się na stoku górskim, jeździcie na łyżwach umówcie się na miejskim lodowisku.

Zima jest cudownym czasem dla fotografii ślubnej i narzeczeńskiej i warto z tego czasu skorzystać. Jeśli ten wpis zachęcił Cię do zamówienia sesji fotograficznej w zimie, to skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do mnie.

ŚLUB KRAKÓW MAŁOPOLSKA * FOTOGRAFKA ŚLUBNA * ZDJĘCIA ŚLUBNE MAŁOPOLSKA