Nadszedł dzień, w którym jesteś panną młodą. Brzmi to trochę niesamowicie i niewiarygodnie, ale pomyśl, że kobiety w Twojej rodzinie również były pannami młodymi albo przygotowują się do wcielenia się w tę rolę. Wszystkie starania, które włożyłaś w przygotowanie tego dnia zakończyły się wczoraj i teraz pozostanie Ci tylko cudowny uśmiech. Jesteś jedyną osobą znająca scenariusz Twojego wesela i nawet gdyby wydarzyło się coś niezgodnego z planem, nikt tego nie zauważy, a Ty nawet widząc to, zachowaj uśmiech na twarzy. Podczas wesela mogą pojawić się rzeczy, które nie powinny Cię stresować, wypisuję je, abyś mogła je już teraz zaakceptować, bo i tak nie będziesz miała na nie wpływu.

POGODA

Przygotuj duży biały parasol i wyznacz osobę, która go poniesie. Pod białym parasolem będziesz fotogeniczna, zadziała jak profesjonalny softbox ze studia fotograficznego. Czarny parasol zabierze światło z fotografowanej twarzy. Deszczowa pogoda może wpłynąć na obuwie, dlatego zadbaj o zapasowe buty przy wyjściu z kościoła. Złe warunki na drogach, wiatry i gołoledź mogą opóźnić przybycie gości. Warto sprawdzić prognozy i uprzedzić przybywających z daleka.

DZIECI PODCZAS CEREMONII ŚLUBNEJ

Dzieci są tylko dziećmi i mogą nieświadomie zakłócić Twoją ceremonię. Może się zdarzyć, że wychodzą na ołtarz, siadają na środku kościoła, albo głośno płaczą. Dzieci są jednocześnie najbardziej uroczymi istotami na weselu, są bardzo fotogeniczne i mogą być piękną ozdobą Twojej uroczystości. Jeśli potraktujesz każdą dziecięcą niespodziankę jako radosną zabawę, nie dopadnie się żaden stres.

PRZEMÓWIENIA I WPADKI

Podczas ślubów upowszechnia się zwyczaj wygłaszania przemówień. Dobrze jest poprosić najbliższe, zaufane osoby, aby wygłosili szczere toasty, tak abyście Wy nowożeńcy stanęli w tym momencie w najlepszym świetle. Jeśli pojawią się niezręczne komentarze, pamiętaj, że wynikały one z mniejszych umiejętności ubierania myśli w słowa, a w rzeczywistości intencje były dobre. 

PLAMA NA SUKNI ŚLUBNEJ

Bądź przygotowana na niespodzianki dotyczące Twojego ubioru. W salonie sukien ślubnych zapytaj jak poradzić sobie z usunięciem plamy z sukni, przygotuj chusteczki odplamiające. Może się również zdarzyć, że ktoś nadepnie na Twój welon, więc przydadzą się zapasowe wsuwki. Krawieckim ratunkiem bywa agrafka, dlatego zabierz ze sobą przynajmniej jedną.

Plener ślubny w Gródku nad Dunajcem.

PIJANY GOŚĆ

Pijani goście są na współczesnych weselach rzadkością. Na wszelki wypadek poproś barmanów o przygotowanie ekstra drinka z mniejszą ilością alkoholu dla gości nadużywających. Pamiętaj o zarezerwowaniu w hotelu pokoju rezerwowego. Jeśli przytrafi się pijany gość śmiej się z niego, i pamiętaj, że to jego zakłopotanie, nie Twoje.

Drink bar na weselu.

KTOŚ DLA CIEBIE WAŻNY NIE PRZYJDZIE NA TWÓJ ŚLUB

Może się zdarzyć, że ktoś ważny dla Ciebie nie dotrze na wesele. Pamiętaj, że zawsze kryją się za taką sytuacją inne przeszkody. bądź wyrozumiała i nie przekreślaj go jako przyjaciela.

PIERWSZY TANIEC

Kiedy tańczycie na środku i wszystkie oczy gości są zwrócone w Waszym kierunku, o wpadkę na parkiecie nie jest trudno, Jeśli pomylicie kroki w tańcu nie dajcie po sobie poznać, nikt nie zauważy. Improwizujcie, dajcie się ponieść radości, wczujcie się w rytm i nie zapomnijcie, że nic nie działa tak dobrze na gości jak Wasza miłosna relacja. 

KROJENIE TORTU WESELNEGO

Możesz wcześniej poćwiczyć krojenie tortu, oglądnąć na you tube filmik instruktażowy. Pamiętaj, że kroisz tylko jeden kawałek, resztę pokroją kelnerzy. Jeśli się stresujesz, to wiedz, że goście tego nie widzą, podziwiają tort z perspektywy stolików.

GOŚCIE ZAJĘLI INNE MIEJSCA

Zaplanowałaś dokładnie na tablicy rozmieszczenie gości, jeśli zdarzy się, że nie zastosowali się do tego, nie myśl, że jest to ważne. Pamiętaj, że zarezerwowałaś odpowiednią ilość stolików i dla każdego będzie miejsce. W późniejszej fazie wesela zmieszają się wg swoich sympatii i przyjaźni.

ORKIESTRA GRA MUZYKĘ, KTÓREJ NIE BYŁO W PLANACH

Muzyka, która podoba się Tobie nie zawsze odpowiada wszystkim gościom. Prowadzący wesele często obserwują reakcje gości weselnych na rodzaj muzyki i dobry DJ dobierze muzykę tak, aby parkiet się zapełnił Zignoruj to i tańcz jeszcze bardziej.

Przytoczone czarne scenariusze zdarzają się bardzo rzadko, prawie nigdy. Bez względu na wszystko, zachowaj uśmiech i pogodę ducha. Panna młoda i Pan Młody na weselu są przewodnikami pięknej gry, Jeśli nowożeńcy czują się szczęśliwi, emanują energią miłości i zostawiają zmartwienia za sobą, pozostali goście idą  w ich ślady i wesele wspominają jako bardzo udane. Każdy scenariusz można zamienić na bardzo zabawny, Powodzenia!